Print Close

Mirėsevini nė Gjykatėn e Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda


 

Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda filloi veprimtarinė e saj nė janar tė vitit 2004. Arsyet e krijimit tė kėsaj gjykate ishin rritja e efektivitetit nė luftėn kundėr krimit tė organizuar dhe krimeve tė rėnda, si dhe pėrmirėsimi i gjykimit tė kėtyre ēėshtjeve penale.Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda ka nė kompetencėn e saj tokėsore tė gjithė territorin e Republikės sė Shqipėrisė dhe si qendėr tė ushtrimit tė veprimtarisė sė saj Tiranėn. Objekt i punės sė kėsaj gjykate janė veprat penale tė parashikuara nga nenet e mėposhtme duke pėrfshirė edhe rastet kur ato janė kryer nga subjekte qė janė nė ... Mė shumė

 

 

 
Rregullore

RREGULLORE "PĖR MARRĖDHĖNIEN E GJYKATĖS ME PUBLIKUN"


mė shumė
 
Njoftime

NJOFTIM PĖR SHTYP
Me Vendimin Nr. 286, datė 18.12.2019 "Pėr fillimin e funksionimit tė Gjykatave tė Posaēme pėr Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar" tė Kėshillit tė Lartė Gjyqėsor, ėshtė vendosur fillimi i funksionimit tė Gjykatave tė Posaēme pėr Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar mė datė 19.12.2019.

NJOFTIM PĖR SHPALLJE KONKURRIMI PĖR VEND TĖ LIRĖ PUNE
Pėr 1 (njė) vend, nė pozicionin Specialist nė Sektorin e Shėrbimeve Mbėshtetėse (S SH M), pranė Gjykatės sė Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda, Tiranė

Njoftimpėr shpallje konkurrimi pėr vend tė lirė pune
- Pėr 1 (njė) vend, nė pozicionin Sekretare gjyqėsore provizore, deri nė datėn 01.05.2020 - Pėr 1 (njė) vend, nė pozicionin Sekretare gjyqėsore me kohė tė pjesshme (4 orėshe), pėr njė periudhė kohore, deri nė datėn 31.12.2019.

mė shumė